чаї з диких трав ОРИГІНАЛЬНІ ПОДАРУНКОВІ НАБОРИ З ЧАЄМ. НАТУРАЛЬНІ АВТОРСЬКІ ДУХМЯНІ ЧАЇ З ДИКИХ ТРАВ. 🍵

ДБАЙЛИВО ЗІБРАНО ДЛЯ ВАС В ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ КУТОЧКАХ УКРАЇНИ


Резработка сайтов, веб-дизайн    

главная

 

недвижимость

 

работа

 

финансы

 

туризм

 

авто

   

афиша

 

ваш дом

 

рестораны

 

магазины

 
 
 
Поиск по сайту:   
 
 

  Новости на сайте

 

  Полезные ссылки

 

  Справочники

 

  Черкасские новости

 

 

  Черкасские новости

 

Невдовзі в усіх черкаських поліклініках з’являться електронні картки пацієнтів

Серед майбутніх нововведень – запис до лікаря у мережі.

 У поліклініках Черкас впроваджується медична інформаційна система. У її межах також планують створити об’єднану лабораторію із можливістю оцифрування результатів аналізів. Про це повідомляє прес-служба Черкаської міськради.

 «Сьогодні у всіх поліклініках Черкас (включно із трьома поліклініками міської дитячої лікарні) триває підготовка до впровадження медичної інформаційної системи, у рамках чого відбувається перехід на електронні картки пацієнта та ряд інших корисних нововведень, - констатував директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник. - У кожному закладі вже створено робочі групи, готуються графіки навчання медичного персоналу, впроваджуються локальні інтернет-мережі. Через тендер придбано програмний продукт, серверне обладнання та 80 комп’ютерів. Враховуючи придбані торік 70 комп’ютерів, цього досить для забезпечення усіх поліклінік міста, де обладнання використовуватимуть 290 лікарів (1 комп’ютер розраховано на 2 робочих місця)».

 Таким чином, із початку наступного року усі поліклініки міста буде інформатизовано і у всіх них з’являться електронні картки пацієнта.

 Програмне забезпечення медичної інформаційної системи складається із кількох блоків – і з часом ми можемо докуповувати та додавати нові її елементи. Сьогодні ми впроваджуємо блоки «Робоче місце лікаря», «Реєстратура», «Адміністрація» та «Статистика». У планах – впровадження блоку «Лабораторія» (поки що рівень більшості обкладання наших лабораторій не дозволяє оцифровувати результати аналізів).

Тож у перспективі – і створення єдиної на усе місто об’єднаної лабораторії (у поліклініках залишатьимуться лише пункти забору матеріалу), що проводитиме аналізи для поліклінік усього міста та видаватиме їх результати у електронному вигляді.

 Впровадження проекту із інформатизації поліклінік має на меті максимальне спрощення маршруту пацієнта. Використання лікарем електронної картки дозволить економити час на її заповнення, отже – лікарі швидше обслуговуватимуть пацієнтів, черг буде менше. Адміністрація зможе контролювати завантаженість лікаря. У перспективі ми плануємо впровадження можливості електронного запису до лікаря, бронювання зручного часу через електронну реєстратуру, де можна буде бачити розклад прийому лікарів.

 Із травня пілот цього проекту уже впроваджується у поліклініці Першої міської лікарні – і наразі у електронний реєстр заведено уже 15000 пацієнтів. Медична інформаційна система працює і у Черкаському обласному кардіоцентрі та його поліклініці.

У перспективі цей проект може бути поширено на усі медичні установи - від обласних до сільських ФАПів. У ідеалі - це перший крок до впровадження на Черкащині електронної реєстратури, електронних медичних карток та історій хвороб, а також - системи обміну інформації через Інтернет між амбулаторними установами, стаціонарами і «швидкою допомогою».

 «Для допомоги місту у впровадженні медичної інформаційної системи на базі ЧДТУ було створено Центр Медичних Інформаційних систем, - зазначив в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор. – Наш університет здійснює роботу із впровадження медичної інформаційної системи, розробку шаблонів документів для медичних закладів, проводить навчання медичного персоналу роботі з програмним забезпеченням – і сьогодні навчання пройшли уже до 60 медичних працівників».

 Як повідомила декан факультету інформаційних технологій та систем ЧДТУ Ірина Трегубенко, у Центрі Медичних Інформаційних систем студенти факультету можуть здобувати навички установки програмного забезпечення та набувати досвіду проектного менеджменту в ІТ галузі, вивчаючи на практиці увесь життєвий цикл інформаційних систем. А дехто зі студентів та аспірантів ЧДТУ уже працює у поліклініках Черкас, де впроваджує і підтримує роботу медичної інформаційної системи.

 

  Наш опрос

 

 

 

  Полезные ссылки

 

 

 

  Праздники

 

 

 

  Телеканалы