чаї з диких трав ОРИГІНАЛЬНІ ПОДАРУНКОВІ НАБОРИ З ЧАЄМ. НАТУРАЛЬНІ АВТОРСЬКІ ДУХМЯНІ ЧАЇ З ДИКИХ ТРАВ. 🍵

ДБАЙЛИВО ЗІБРАНО ДЛЯ ВАС В ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ КУТОЧКАХ УКРАЇНИ


Резработка сайтов, веб-дизайн    

главная

 

недвижимость

 

работа

 

финансы

 

туризм

 

авто

   

афиша

 

ваш дом

 

рестораны

 

магазины

 
 
 
Поиск по сайту:   
 
 

  Новости на сайте

 

  Полезные ссылки

 

  Справочники

 

  Черкасские новости

 

 

  Черкасские новости

 

Землю, яку виділили черкаським атовцям, отримали зовсім інші люди

«Нова Доба» продовжує серію публікацій про наболіле, адже стояти осторонь земельних проблем, які сколихнули всю область, просто неможливо. Сотні людей упродовж тривалого часу шукають правди в прокуратурі й судах, намагаючись встановити справедливість і захистити свої права. Та попри всі намагання, недосконалість закону чи, як запевняють самі селяни, корумпованість чиновників, це призвело до того, що землю не можуть отримати навіть ті, хто її захищає.

Повідомляють власні кореспонденти «Нової Доби».

Фермерське господарство «Степ», що в Жашківському районі, займається виробництвом зернових і зернобобових культур, має в оренді 250 га земель запасу. Його директор Олександр Сторожук із власної ініціативи дав згоду на виділення зі «своєї» землі ділянок для ведення особистого селянського господарства 14-ом учасникам АТО.

Як і належить, атовці подали до Головного управління Держземагентства в Черкаській області клопотання про надання кожному по 2 га землі.
– У Держземагентстві під ці документи обманним шляхом підтасували зовсім інших людей, не причетних до АТО, – обурюється Олександр Миколайович. – По два гектари дали п’ятнадцятьом особам – директорові Жашківського цегельного заводу, його дружині, матері й усім сватам-братам. Це ж свавілля! Як таке може бути? Де в людей совість?

Як так сталося – зараз з’ясовує слідство. Поки воно триває, атовці в очікуванні суду залишаються без землі. За словами Олександра Сторожука, він нині готує документи, щоб віддати по 2 га ще чотирнадцятьом атовцям. «Хто звертається до мене з таким проханням – усім земля буде!» – запевняє Олександр Миколайович.

Наприкінці січня цього року жашківчани разом із представниками кількох політичних партій і громадських організацій пікетували Головне управління Держземагентства в Черкаській області, протестуючи проти корупції, що процвітає в цьому відомстві.
– Ми приїздили тоді боротися з цим ганебним явищем, яке завелося в сфері земельних відносин ще при губернаторові Тулубу, – розповідає Олександр Сторожук. – Чиновницька корупція пронизала всі інституції від низу до верху, збереглася вона й донині. Кожному керівникові господарства перед тим, як продовжити оренду державної землі на 5–10 років, треба покласти в конверт 350 доларів за гектар і через начальника земельного відділу передати в Черкаси. Він із документами їде сюди, й через два тижні привозить уже підписані договори. Отак воно робиться й досі!

– Ситуація вийшла справді скандальною, адже землю віддали людям, які до АТО не причетні. Тут, звісно, проглядає стовідсоткова корупція земагентства, – говорить голова Черкаської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олександр Рибченко. – До сьогодні це питання не вирішено. Щоправда, порушено кримінальну справу й тимчасово призупинили реєстрації договорів. Але атовці так само без землі. Хлопців лишили ні з чим, а вони розвернулися й знову поїхали захищати країну…

Земельні проблеми, подібні до Жашківських, висвітлювали й інші черкаські ЗМІ. Зокрема, в Суботові Чигиринського району вже котрий місяць громада села намагається з’ясувати, кому ж віддали 20 гектарів чорноземів у заплаві річки Тясмин. Ці землі сільська громада хотіла надати односельчанам – корінним жителям, які не мають власних наділів, та тим, хто зараз бере участь у війні на Сході.

– В АТО в нас зараз перебуває десять осіб. Хлопці під кулями ходять, зрозуміло, що їхні права нікому захищати, крім громади, – говорить Суботівський сільський голова Іван Гришко. – Звернулися до земельного відділу, проте називати імен нових орендарів нам не стали, мовляв, це конфіденційна інформація. Тож виходить, що інтереси наших людей не рахуються, а хтось чужий має користуватися землею? Нині ми звернулися до районної й обласної прокуратури з проханням розібратися, та ситуація поки що лишається без змін.

 

  Наш опрос

 

 

 

  Полезные ссылки

 

 

 

  Праздники

 

 

 

  Телеканалы