Нацполіція викрила посадовців Державної міграційної служби на відмиванні грошей та збуті наркотиків
Викриті службовці підрозділів Державної міграційної служби у Києві та в Черкаській області у змові з приватними фірмами створили корупційну мережу, пов’язану з видачею біометричних паспортів. Також затриманих підозрюють у масштабній корупції та наркобізнесі. На даний час вісім осіб затримані в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, - повідомляє офіційний сайт Національної поліції.
За вказівкою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Департамент внутрішньої безпеки отримав більше повноважень для боротьби з корупцією не лише в Національній поліції, а й в усіх органах центральної виконавчої влади системи МВС. Таке рішення було підтримано Колегією МВС.
Керівництву Міністерства внутрішніх справ України стало відомо про факти злочинної діяльності окремих чиновників ДМС. Після детальної перевірки, проведеної працівниками Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, інформація знайшла своє підтвердження.
Правоохоронці з’ясували, що окремі співробітники Державної міграційної служби України, на яку безпосередньо покладено функції видачі біометричних паспортів, вирішили добряче нажитися на видачі документів.
Користуючись службовим становищем, посадові особи певних структурних підрозділів ДМС налагодили корупційні схеми з відмивання грошей з керівниками приватних установ, які займалися прискоренням видачі закордонних паспортів .
Її суть полягала в наступному: за законодавством, щоб отримати біометричний паспорт, громадянин має зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів у підрозділі ДМС та офіційно оплатити квитанцію у розмірі 557,32 гривень або 800,32 гривень – залежно від бажаного терміну отримання документу.
Викриті посадовці ДМС, домовившись попередньо з «партнером» – суб’єктом господарювання – надавали його клієнтам можливість отримати біометричний паспорт в обхід електронної черги у найкоротші строки, однак за значно завищеною вартістю.
Так, виготовлення документу поза чергою за 22 робочих дні «коштувало» замовнику 3 тисячі гривень, а за 1-2 робочих дні – 11 тисяч гривень. Таким чином, службовці не лише отримали незаконні прибутки завдяки спланованим спекуляціям, а я й штучно створили неабиякі черги для бажаючих отримати біометричний паспорт у підрозділах міграційної служби. Як результат – бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень.
За дорученням міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Департаментом внутрішньої безпеки НПУ було проведено низку оперативних заходів щодо викриття корумпованих службовців.
За матеріалами ДВБ НПУ у липні 2017 року Головним слідчим управлінням НПУ, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України, розпочато кримінальне провадження за фактами одержання неправомірної вигоди та незаконного збагачення працівниками ДМС України.
Оперативниками внутрішньої безпеки було встановлено причетність до злочинних схем окремих керівників територіальних підрозділів ДМС у місті Києві та Черкаській області, де змовники організували найбільш масштабну «роботу». Крім того, задокументовано майже 20 суб’єктів підприємницької діяльності, які надавали можливість платоспроможним клієнтам отримати позачергово необхідний документ у відділах міграційної служби.
За час нелегальної «співпраці» з бізнесменами викриті посадовці неабияк примножили свої статки. Так, начальник одного з відділів ДМС у місті Києві, працюючи на займаній посаді менше року, дозволив собі придбати автомобіль преміум-класу.
Варто зазначити, що цього ж посадовця та його спільника – посередника з клієнтами – оперативники внутрішньої безпеки НПУ викрили у причетності до виготовлення, зберігання та збуту наркотиків різних видів.
Зібравши достатньо доказової бази щодо протиправних дій фігурантів корупційної мережі, працівники Департаменту внутрішньої безпеки, Головного слідчого управління НПУ та Генеральної прокуратури України провели санкціоновані обшуки у службових кабінетах та за місцем мешкання посадовців ДМС, а також – за адресами розташування викритих підприємств.
Під час заходів вилучено доказову документацію, чорнові записи та грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності. Вісім осіб затримано в порядку ст.208 КПК України.
На теперішній час тривають заходи щодо встановлення причетності інших працівників ДМС до корупційних схем та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України
Держкіно заборонило до показу ще 20 російських фільмів. - Политика : Украина
Державне агентство України з питань кіно на основі рекомендацій Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів заборонило ще 20 фільмів виробництва Російської Федерації
Мобiлiзацiя та ухилення від неї: усі нюанси у запитаннях-відповідях. - Политика : Украина
Добровільно повістку готовий брати лише один із тридцяти військовозобов'язаних. Упродовж цього року 210 днiв триватимуть три черги мобiлiзацiї - 90 та двiчi по 60 днiв
Союз пассажиров Львова пожаловался на обслуживание в маршрутках. - Бизнес : Деньги
Союз пассажиров Львова рекомендует львовянам оплачивать проезд в маршрутных такси города только после девяти вечера. Днем жителям и гостям Львова предлагается ездить бесплатно или расплачиваться, соответственно качеству услуг - по 1-2 гривны
Введение сбора на продажу валюты заблокировали иностранные банки. - Бизнес : Банки
Скандальный законопроект, которым планировалось ввести 15-ти процентный сбор в Пенсионный фонд от продажи валюты населением, похоже, переполнил чашу терпения банков
Открыто дело за отказ "Киевстара" и "МТС" снизить тарифы. - Бизнес : Деньги
Антимонопольный комитет Украины возбудил дело в отношении АО "Киевстар" и ПрАО "МТС Украина" в связи с неисполнением рекомендаций по внутренним тарифам на мобильную связь
Гравець збірної Португалії гратиме у "Динамо". - Спорт : Футбол
Півзахисник "Дженоа" і збірної Португалії Мігель Велозу продовжить кар'єру у київському "Динамо". Про трансфер буде оголошено найближчим часом. Перехід обійдеться українцям в суму близько 8 мільйонів євро.
UEFA исключил ПАОК из еврокубков на три года. - Спорт : Футбол
Контрольно-дисциплинарная инстанция UEFA оштрафовала греческий ПАОК в связи с нарушениями правил UEFA по лицензированию клубов. Клуб оштрафован на 250 тысяч евро, 200 тысяч из которых ПАОК заплатит лишь в том случае, если в течение трех лет правила UEFA будут нарушены снова.
Лионель Месси стал обладателем "Золотого мяча ФИФА"-2011. - Спорт : Футбол
"Золотой мяч ФИФА"-2011 снова достался Лионелю Месси - в третий раз подряд. Аргентинский нападающий "Барселоны" получил третий "Золотой мяч" подряд. Ранее таким достижением (три кряду приза) мог похвастаться только легендарный француз Мишель Платини, в 1983-85 годах получавший сию достойную награду. Также три "ЗМ" на счету Йохана Круиффа и Марко ван Бастена.
Бразильский полузащитник Марлос подписал с "Металлистом" контракт, сроком на 5 лет. Ромеро Бонфим будет выступать под 25 номером. Сразу после подписания новичок нашего клуба поделился своими эмоциями: "Я рад подписать контракт с "Металлистом" и буду прикладывать все усилия, чтобы "Металлист" только побеждал. У меня было много предложений от бразильских клубов и из других стран, но я предпочел приехать сюда и уверен, что не ошибся со своим выбором.